ترمیم ایزوگام

ترمیم ایزوگام | تعمیر ایزوگام در تهران

ترمیم ایزوگام

Rate this post

ترمیم ایزوگام

در فصول پر بارش سال کافی است تا قطره ای کوچک از سقف منزلمان چکه کند تا به اهمیت و ارزش ترمیم ایزوگام و نگهداری از ایزوگام پی ببریم. با توجه به هزینه های تعویض و سختی هایش ، روشی کاربردی و عملی جهت ترمیم و تعمیر ایزوگام سقف تهیه کرده ایم که در صورت همراهی میتوانید در ادامه از آن بهره مند شوید.

ترمیم ایزوگام در تهران

روش های ترمیم ایزوگام

دو عامل نوع خرابی و میزان خرابی است که تعیین کننده روش ترمیم ایزوگام است، در ابتدا برای تشخیص روش صحیح و مناسب ترمیم ایزوگام باید میزان خرابی و نوع خرابی را مشخص نمود تا کابردی ترین و مناسبت ترین روش ترمیم و تعمیر را انتخاب کرد.

اصلاح چروکیدگی و ترمیم ایزوگام

اگر در هنگام نصب ایزوگام با حرارت بالا و مناسب کار انجام نشود ، باعث میشود تا به مرور زمان ایزوگام نصب شده دچار چروکیدگی و جمع شدن گردد  و خلیلی زود نیاز به ترمیم ایزوگام پیدا کند، برای جلوگیری از این مشکل مطمئن شوید تا تیم نصاب ایزوگامتان حرفه ای و با تجربه هستند.

برای رفع این مشکل ، به مقدار ناحیه جمع شده ایزوگام نو تهیه و برش دهید و سپس قسمت برش خورده را بر روی ناحیه جمع و چروک شده قرار دهید و سپس با استفاده از حرارت لایه ایزوگام را در محل خود ثابت و فیکس نمایید.

نصب ایزوگام در شمال تهران

اصلاح ترک خوردگی در ترمیم ایزوگام

یکی از مشکلات بزرگ در رابطه با ایزوگام و رفع و ترمیم و تعمیر ایزوگام ، بروز ترک خوردگی های متعدد بر روی سطح ایزوگام است که میتواند در اثر بی تجربه گی و نداشتن مهارت بالا نصاب ، خیلی زود خود را نشان دهد و در فصل سرما باعث درگیری ها و مشلات بسیاری شود. در هنگام نصب از کیفیت بالای ایزوگام خود مطئن شوید و کار را به تیمی حرفه ای بسپارید.

مواد نفتی و فراری که در لایه های قیر وجود دارد تبخیر میشود و در اثر منبط و منقبض شدن با تغییرات دما ترک خوردگی ایجاد و نمایان میشود و به ترمیم ایزوگام منجر میشود و برای حل این مشکل ابتدا یک لایه ایزوگام را بر روی قسمت معیوب قرار میدهیم و با کمک چسب ایزوگام و ماستیک قسمت مورد نظر را فیکس و مشکل را حل می کنیم.

اگر در تعمیر ایزوگام مهارت بالایی ندارید پیشنهاد میکنیم از چسب استفاده نمایید زیرا در مدت زمان بسیار کمتری کار انجام خواهد شد و نیازی نیز به داشتن مهارت بالا در انجام کار نیست.

از بین بردن تاول های ایزوگام در ترمیم ایزوگام

در زمان نصب ایزوگام اگر در زیر لایه های قرار داده و نصب شده گاز و یا هوایی وجود داشته باشد ، پس از نصب و سپری شدن مدت زمانی ، ایزوگام باد میکند و بالا می آید و به اصطلاح ایزوگام تاول میزند و برای رفع چنین مشکلی در ابتدا قسمت تاول زده را بریده و جدا می کنند و سپس مراحل بعدی برای ترمیم ایزوگام را انجام میدهند .

بعد از انجام زیر کاری ، قطعه جدیدی از ایزوگام را بریده و روی قسمت تاول زده و فاقد ایزوگام قرار میدهند و بعد با استفاده از چسب ، قسمت جدید را چسبانده و کار تمام است.

رفع عیب در ترمیم ایزوگام ایزوگام های پوسیده و کهنه

در صورتی که ایزوگام محل مورد نظرتان پوسیده و کهنه شده است و نیاز به ترمیم ایزوگام دارد و مدت زمان زیادی از نصب آن گذشته بهتر است آن را تعویض نمایید. اما در صورتی که به تازه گی ایزوگام را نصب نموده اید و مدت زیادی از خرید و نصب آن نمی گذرد پیشنهاد میکنیم که با کمک چسب ایزوگام را ترمیم نمایید. برای اینکار میتوانید قمست پوسیده را از روی سطح بلند کرده و سپس یک قطعه جدید تهیه و با کمک حرارت و چسب روی قسمت معیوب نصب نمایید.

توجه داشته باشید اگر در صورت تمایل خواستید لایه ای جدید را بر روی کل فضای بام و بر روی همان ایزوگام قبلی نصب نمایید به مقدار فشار و وزنی که بر پایه های ساختمان وارد میکند توجه داشته باشید و بعد اقدام به ترمیم ایزوگام نمایید.

 

زمان مناسب برای تعمیر ایزوگام

یکی از عوامل مهم و موثر در کیفیت نصب ایزوگام زمان مناسب برای تعمیر ایزوگام و ترمیم ایزوگام است. مطمئنا اگر در زمان درست اقدام به نصب و تعمیر ایزوگام نمایید به راحتی تا ۱۵ ، ۱۶ سال میتوانید بر روی مانده گاری آن حساب نمایید.

به شرطی که در تمام این سالها ایزوگام سقف ساختمانتان درگیر مشکلاتی مانند ترک خوردگی و سوراخ و … نشود، برای مثال یکی از دلایلی که می تواند به آسیب دیدن و سوراخ شدن سقف منجر شود و نیاز به ترمیم ایزوگام پیدا کند استفاده از پایه های فلزه ای هستند که کولر آبی را بر رویش قرار میدهند و به دلیل وزن زیادی که کولر آبی بر پایه های نوک تیز آهنی نگهدارنده اش وارد میکند احتمال سوراخ شدن ایزوگام بسیار زیاد است.

قیمت ترمیم ایزوگام در تهران

پس اگر به هر دلیلی بر روی پشت بام خود سوراخ و ترک خورده گی مشاهده نمودید بهتر است تا قبل از رسیدن به فصل پر بارش سال اقدام به تعمیر و ترمیم ایزوگام خود نمایید و بهترین زمان برای ترمیم ایزوگام فصل تابستان است که به شما پیشنهاد میکنیم در این زمان اقدام نمایید.

برای اطلاع از لیست قیمت تعمیر یا قیمت ایزوگام با کارشناسان مجموعه ایزوگام دلیجان تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تماس با مشاور