چکه کردن سقف

چکه کردن سقف

چکه کردن سقف

Rate this post

چکه کردن سقف

چکه کردن سثف  اصلا زیبا نیست و باید هر چه زودتر رفع شود. در این مقاله به همراه کارشناسان و متخصصین حرفه ای شرکت ایزوگام دلیجان دلایل و راهکارهای چکه کردن سقف  را به شما آموزش می دهیم. اگر متوجه شدید که علت چکه کردن سقف خانه یا محل کارتان خرابی یا ایراد  ایزوگام است، کافیست با نمایندگی ایزوگام در شرکت ایزوگام دلیجان  تماس بگیرید. تا همکاران ما تمامی اقدامات لازم را برای تعمیر و بهسازی ایزوگام انجام دهند و در صورت نیاز ایزوگام جدید را نصب کنند تا چکه کردن سقف محل مورد نظر شما عزیزان در اسرع وقت و بهترین شکل برطرف شود.

علائم چکه کردن سقف

چکه کردن سقف در خانه های یک طبقه یا واحدهای زیر شیروانی امری بسیار رایج است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که عایق رطوبتی نصب شده روی سقف آسیب ببیند و آب از طریق ترک ها وارد خانه شود و اصطلاحا خانه دچار چکه کردن سقف شود . اگر عایق توالت، آشپزخانه یا حمام در واحدهای بالایی آسیب ببیند، واحدهای پایینی نیز ممکن است از پشت بام نشت کنند.

اما نشانه های چکه کردن سقف چیست؟ وقتی حجم آب زیاد باشد قطرات از سقف می ریزند و به راحتی می توانید آنها را ببینید. گاهی اوقات حتی می توانید صدای چکه کردن سقف را به وضوح بشنوید. اما گاهی این اتفاق نمی افتد و نشتی آب داخل خانه مشخص نیست. در این صورت رنگ سقف تغییر می کند و قسمت نشتی زرد می شود. سقف نشتی را می توان با تیره شدن قسمتی از سقف به دلیل رشد کپک و انواع قارچ شناسایی کرد.

 

شیوه تعمیر چکه کردن سقف

برای رفع چکه کردن سقف باید ببینید چه مقدار آب نشتی دارد و البته چه نوع سقفی در خانه موجود است. به طور کلی چکه کردن سقف ها و سقف های معمولی به روش زیر انجام می شود:

 

رفع چکه کردن سقف معمولی

چکه کردن سقف مدر سقف های معمولی به دلیل وجود سایش در ایزوگام یا لایه های پاره شده ایجاد می شود. برای خلاص شدن از شر چکه کردن سقف در این شرایط، ابتدا باید محل دقیق نشتی را پیدا کنید. این کار نیاز به مهارت و تجربه دارد و خوب است برای انجام درست آن از کارشناسان ما در شرکت ایزوگام دلیجان کمک بگیرید.

همچنین باید مراقب سیستم برق ساختمان در مواقع تعمیر چکه کردن سقف باشید. گاهی مواقع در هنگام چکه کردن سقف آب از جای دیگری به داخل نفوذ می کند و خطر ورود به سیم ها وجود دارد. زمانی که محل دقیق نشتی پیدا شد زمان تعمیر یا تعویض مواد ضد آب فرا رسیده است. پیش از این برای ایمنی ساختمان و ساکنان آن باید برق ساختمان قطع می شد کارشناسان ایزوگام دلیجان عایق سقف را تعمیر و  تعویض می کنند.

سپس سقف را از داخل تعمیر تعمیر کرده تا تمام آثار چکه کردن سقف نیز در خانه شما عزیزان از بین برود.

 

رفع چکه کردن سقف ‌های شیروانی

رفع چکه کردن سقف در اتاق زیر شیروانی به روشی متفاوت انجام می شود. سقف های شیروانی از سفال یا ورقه های فلزی مشابه خشت ساخته می شود و لایه عایق رطوبتی در زیر این قسمت ها تعبیه می شود. گاهی حتی یک لایه گچ روی دیوار وجود دارد. چکه کردن سقف در این نوع از سقف های شیروانی می تواند به دلیل کهنگی و از بین رفتن لایه های عایق باشد که تعمیر سقف مهمترین اقدام برای رفع مشکل چکه کردن سقف اتاق زیر شیروانی است.

اگر عایق رطوبتی و گچ کاری نیز آسیب دیده باشد، این قطعات باید در زمان رفع چکه کردن سقف به طور کلی تعویض شوند.

 

مقالات پیشنهادی: ترمیم ایزوگامایزوگام مناطق گرمسیر

 

رفع چکه کردن سقف ناشی از نشتی لوله ‌های آب و فاضلاب در طبقات بالایی

گاهی اوقات چکه کردن سقف به دلیل نشتی لوله های آب طبقات  بالا ساختمان است. در این صورت برای رفع چکه کردن سقف  ابتدا باید منبع نشتی را پیدا کرده و آن را تعمیر کنید. حتی گاهی ممکن است نیاز به تعویض لوله های آب و فاضلاب در طبقات بالا باشد. گاهی اوقات مشکل چندان جدی نیست و با بستن شیر آب این نوع از چکه کردن سقف قابل حل است.

با این حال، بهتر است برای تشخیص دلیل چکه کردن سقف و تعمیر سیستم لوله کشی از یک متخصص لوله کشی کمک بگیرید. تیم نصب ایزوگام دلیجان برای عایق کاری کف تاسیسات در صورت نیاز و در نتیجه جلوگیری از بروز مجدد مشکل چکه کردن سقف به دلیل نشتی و یا شکستگی لوله های آب و فاضلاب در خدمت شما می باشد.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تماس با مشاور