نصب ایزوگام روی موزاییک

نصب ایزوگام روی موزاییک و سرامیک

نصب ایزوگام روی موزاییک

1/5 - (1 امتیاز)

نصب و اجرای ایزوگام روی موزاییک

طبق نظر متخصصین و افراد مجرب در این زمینه، نصب و اجری ایزوگام روی سطوح صیقلی و صاف مانند موزاییک، کاری دشوار می باشد و احتمال دارد این موضوع در آینده مشکلاتی را به بار آورد. اما با وجود همۀ این موارد، راهکارهایی برای این موضوع ( نصب و اجرای موزاییک روی موزاییک ) وجود دارد.

نصب ایزوگام روی موزاییک و سرامیک

آیا قبل از نصب ایزوگام  نیاز به کندن موزاییک می باشد ؟

می توان گفت در حال حاضر شیوه های مختلفی برای نصب و اجرای صحیح و بدون نقص ایزوگام ها برای روی سطوح صاف مانند موزاییک وجود دارد. اما یکی از مهم ترین نکاتی که در اجرا و نصب ازوگام روی سطوح صاف، باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از یک لایه قیر ترکیبی و همچنین مواد کشی پرایمر می باشد. توصیه می شود حتماً این کار را به عهده افراد مجرب و کارشناس بسپارید تا از قدرت و کیفیت بالای چسبندگی عایق اطمینان داسته باشید.

چرا اجرا و نصب ایزوگام روی موزاییک اهمیت زیادی دارد ؟

امکان دارد با وجود ایزوگام روی بام مسطح از موزاییک روی بعضی از ساختمان ها، نم و طوبت حاصل از رانندگی به درون سقف ساختمان نفوذ کند. در این صورت می توان گفت که بطور قطع ایزوگام به خوبی روی موزاییک چسبیده نشده است. برای همین توصیه می کنیم برای اجرا و نصب ایزوگام روی سطوحی مانند موزاییک یا سرامیک و اطمینان از قدرت چسبندگی بالا روی سطح، حتماً از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

نصب ایزوگام روی موزاییک و سرامیک

طریقۀ نصب ایزوگام روی موزاییک

بطور کلی برای نصب و اجرای ایزوگام روی سطوحی مانند سرامیک و موزاییک، از لایه ای از قیر بطوری که مخلوطی از قیر سفت و شل می باشد، استفاده می شود. به این ترتیب که یک لایه از قیر روی سطح موزاییک ریخته می شود. سپس بعد از ریختن قیر، نوبت به نصب ایزوگام با قدرت چسبندگی بالا می رسد. یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام نصب و اجرای ایزوگام روی سطح موزاییک باید به آن توجه داشته باشیم، این است که در صورت قدیمی بودن موزاییک و حالت زبری دارا باشد، می توان نصب ایزوگام را بدون نیاز به اندود قدر و هزینه اضافی انجام داد. چرا که این سطح، سطحِ صافی نمی باشد و برای ایزوگام مشکلی بوجود نمی آورد.

البته باید این را بدانید که قبل از انجام این کار حتماً باید از ایزوگام تمام پلیمری استفاده شود.

 

لکه گیری ایزوگام روی سطح موزاییک

بعد از عایقکاری سقف و رفع خرابی های قبلی، معمولاً از روش لکه گیری ایزوگام استفاده می نمایند. ولی این موضوع برای رفع مشکل سطوحی مانند موزاییک و سرامیک، کافی نمی باشد. برای همین توصیه می کنیم برای لکه گیری ایزوگام روی موزاییک، بهتر است سطح ایزوگام را تا لبۀ پشت بام و شیبی که  از لبۀ پشت بام جدا می شود، را با قیر و ایزوگام بپوشانید.

 

نکاتی مهم هنگام نصب ایزوگام روی موزاییک

  • اولین و مهمترین نکته ای که در زمان نصب ایزوگام روی موزاییک باید به آن توجه داشته باشیم، وجود ایزوگامی با قدرت چسبندگی بالا و دوام و عمر کافی می باشد.
  • از دیگر مسائلی هک باید به آن توجه و دقت کافی داشته باشیم، نکات مربوط به نصب ایزوگام روی سطوحی مثل سرامیک و موزاییک که آبرو می باشد، هستند. لبه های دارای آبرو باید با دو لایه پوشانده شوند. عایق ۳۰ سانتی متری داخل آبرو قرار می گیرد و باید حواسمان باشد که جوشکاری با دقت زیاد انجام گیرد.

منبع

جمع‌بندی

مجدداً تأکید میکنیم، برای نصب ایزوگام روی سطوحی مثل موزاییک و سرامیک، استفاده از یه لایه متشکل از قیر به منظور بالا بردن قدرت چسبندگی بیشتر ایزوگام، مهم ترین نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشیم.

هر چقدر که این کار را بهتر و با کیفیت بالاتری انجام دهیم، نتیجۀ بهتری خواهیم گرفت و از بوجود آمدن خسارت های بعدی جلوگیری خواهدشد.

پس پیشنهاد می کنیم که برای بالا بردن درصد اطمینان، حتماً از افراد مجرب و ماهر در این حوزه استفاده کنید و انجام عایقکاری را به آنها واگذار کنید تا در زمان مناسب برای اجرا و نصب ایزوگام، عایقکاری با درصد اطمینان بالا را به شما ارائه دهد.

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تماس با مشاور