قیرگونی

قیرگونی

لیست قیمت قیرگونی با اجرا

قیمت قیرگونی (تومان) مساحت نوع قیرگونی
70000 هر متر مربع قیرگونی یک لایه
95000 هر متر مربع قیرگونی دو لایه
130000 هر متر مربع قیرگونی سه لایه

 

قیمت قیرگونی
قیمت قیرگونی

قیرگونی

از قیرگونی جهت عایق کاری در ساختمان استفاده می‌ گردد؛ و برای تثبیت نمودن قیر از گونی استفاده می‌کنند. الیاف گونی موجب مسلح شدن قیر می شوند و باعث می شوند قیر در محل خود تثبیت گردد. قیرگونی در دو حالت اجرا می‌گردد.

1- به صورت یک لایه:اول یک لایه قیر و بعد یک لایه گونی و مجدد روی آن یک لایه قیر دوباره می ریزند.

2-به صورت دو لایه:اول لایه قیر و بعد بر روی آن یک لایه گونی و مجددا یک لایه دیگر قیر و بعد روی آن را با یک لایه گونی و در مرحله آخر یک لایه دیگر قیر می‌ریزند.

نکته :ضخامت قیر گونی در حدود ۲تا ۳ سانتی‌متر است. آهک و شفته آهکی موجب فاسد شدن قیر می‌ شوند و نباید در مجاورت قیرگونی این ملات قرار گیرد و یا استفاده شود و برای این کار ملات ماسه سیمان مناسب‌تر است.

 یک روش قدیمی ولی همواره موثر جهت عایق کاری بوده و هست که به دلیل ضخامت بالا برای ایزولاسیون سرویس‎های بهداشتی  مناسب می‎باشد.

تعریف قیرگونی

نوعی ایزولاسیون و عایق کاری میباشد که از قیر و گونی (چتائی) مواد اصلی جهت عایق کاری مورد استفاده قرار میگیرد.

 اکنون شرکتهای متعددی اقدام به نصب قیرگونی می نمایند .

شرکت ایزوگام دلیجان شرکتی معتبر در زمینه عایقهای رطوبتی می باشد که با سابقه بیش از 25 سال خدمات ایزولاسیون ایزوگام و قیر گونی را ارائه مینماید.

کاربردها قیرگونی

قیر گونی جهت عایق کاری سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه‌ها ، پایه ستون‌های فلزی جهت جلوگیری از زنگ زدگی آنها، بر روی كرسی‌چینی دیوارها و موارد دیگر استفاده میشود.

مزایا و معایب 

از مزایای آن میشود به راحتی در اجرای ، عدم نیاز به تخصص خاص جهت اجرا، سهل الوصول بودن مصالح و همچنین مناسب بودن برای نصب در فضاهای كوچك و یا قسمتهای با شکستگی زیاد مانند حمام ،‌ آشپزخانه و یا پایه ستون‌ها را نام برد.

از معایب عمده روش قیر گونی می‌توان به پرخطر بودن آن زمان كار با قیر داغ و آسیب‌پذیری سطوح قیرگونی اشاره کرد.

به همین دلیل توصیه می‌شود از قیرگونی برای سطوحی که بلافاصله بر روی آن پوشش محافظ دیگری اجرا می شود استفاده کرد .

 از جملگی این فضاها میشود به سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه كه روی آن سرامیك می‌شود، می توان اشاره کرد.

پوسیدگی در  قسمتهای قیرگونی شده که به مرور زمان اتفاق می افتد  و پارگی در اثر نشست‌های احتمالی ساختمان از دیگر ایرادات آن است.

عمر مفید قیرگونی

عمر مفید قیر گونی ۱۰ سال میباشد

تعریف قیر

قیر ماده‌ای چسبنده به رنگ سیاه مایل به قهوه‌ای است که از فراورده های نفتی كه با ترکیب هیدروكربن‌های آلی با تركیبات شیمیایی تولید می شود.

 گونی 

گونی منسوجی تاروپودی زبر و ضخیم با بافتی ساده از الیاف كنف چتایی است .

تارها ، رشته های نخ‌ میباشند كه در جهت طولی منسوجات بكار می روند و موازی با حاشیه پارچه قرار میگیرند و پودها ، نخ‌های هستند که عمودی بر تارها بافته میشوند.

نحوه اجرا

عموما بعد از اجرای تاسیساتی که از کف‌ها و بام و شیب‌بندی و دورچینی بام عبور میکنند ، مرحله ایزولاسیون ساختمان شروع می‌شود.

برای اجرا باید سطوح کار کاملاً خشک و صاف باشد، به این دلیل باید اجرای کار در هنگام بارندگی انجام نمیشود .

برای قیرگونی پشت بام باید ابتدا شیب‌بندی بام به صورت صحیح انجام گرفته باشد بعد از آن سطح مورد نظر كاملاً خشك شده باشد.

تعداد لایه‌های قیرگونی با توجه به نوع پوشش محافظ روی آن و همچنین  شرایط جوی و دیگر عوامل .

اجرا

 بعد از اتمام ایزولاسیون مرحله تست  با  آب‌گیری سطح قیرگونی مدت ۲۴ ساعت صورت میگیرد که در این زمان نباید هیچگونه نشتی دیده شود.

جهت اجرا و نصب به صورت اصولی می بایست  افراد متخصص و مجرب در کار مورد استفاده قرار گیرند .

افراد متخصص و مجرب در شرکت ایزوگام دلیجان به صورت کاملا اصولی آماده ارائه خدمات برای تمامی پروژه های ساختمانی به شما عزیزان می باشند.

مراحل اجرای قیرگونی

قیمت قیرگونی

1_ حتما باید قبل از اجرا سطح را با سیمان به صورت کامل پوشانید به نحوی که سیمان ترک نداشته باشد و عایق کاملا به سطح چسبیده و تمام درز ها پوشانده گردد .

۲_ در مرحله بعد بر روی سیمان قیر را با دمای نهایتا ۱۸۰ ریخته بصورتی که تمام قسمت های سیمان شده پوشانده گردد تا بعدا آب و  رطوبت به  آن نفوذ نداشته و وارد ساختمان نگردد .

۳_سپس با یک گونی درجه ۱ سطح  قیر را پوشانیده و به این نکته دقت کنید که گونی در زمان پهن شدن دچار  پارگی  نگردد .

۴_در این مرحله با ترکیب کردن قیر نرم با قیر سفت لایه ای دیگر قیر بر روی گونی را میپوشانیم، توجه داشته باشید تا در این قسمت گونی پاره نگردد و همچنین قیر بر روی تمام سطح کشیده شود و قسمتی خالی نماند . تا این قسمت تقریبا  پشت بام به صورت کامل عایق شده است .

مراحل اجرا

۵_ در مرحله پنجم برای بستن راه نفوذ آب ، قیرگونی را به معکوس انجام می دهیم ، دقت داشته باشید که اگر  قیرگونی را برای عایق بندی ساختمان استفاده میکنید ، حتما توان تحمل ساختمان برسی شود تا آیا ساختمان می تواند این وزن را تحمل کند یا نه؟

۶_ در آخرین مرحله دوباره روی گونی را با یک لایه قیر می پوشانیم ، توجه داشته باشید تمامی نکاتی که برای مراحل قبل داشتیم را باید در این مرحله نیز رعایت کنیم تا قیرگونی به صحیح ترین حالت ممکن نصب شود .

۷_ در مرحله آخر باید قیرگونی تست گردد تا آیا به خوبی توان جلوگیری نفوذ آب را دارد و یا اینکه آب از آن نفوذ می کند.

برای تست قیرگونی باید یک روز بعد عمل آب گیری انجام داد و اگر آب از عایق نفوذ کرد ، میبایست دوباره محل نفوذ آب را با یک لایه قیر گونی بپوشانید.

قیمت قیرگونی

قیمت قیرگونی

مقایسه ایزوگام و قیرگونی :

 •  ایزوگام محصولی سبک و با روندگی کمتر است.
 • نصب ایزوگام بوسیله مشعل و خمیر پرایمر به راحتی صورت میگیرد ولی قیرگونی با مشکل نصب مواجه است و روش تمیزی برای عایق کاری نیست.
 • میزان بهره وری ایزوگام منوط به مرغوبیت جنس ایزوگام و دقت اجرای آن دارد.
 • با گذشت زمان و با نشت رطوبت، لایه گونی پوسیده می شود، ولی در ایزوگام با کیفیت چنین اتفاقی رخ نمیدهد.
 •  اجرای ایزوگام راحت تر است و کثیفی کمتری برای محیط دارد.
 • محصولات ایزوگام دارای برندهایی هستند که جهت دفاع از نام خود مجبور به تحقیق و همچنین سرمایه گذاری جهت افزایش کیفیت محصولات خود می باشند،ولی متاسفانه بشکه های قیر برند خاصی ندارند.
 •  پشت بام همواره در معرض تابش شدید نور خورشید قرار دارد. به همین دلیل یکی مهمترین فاکتور های عایق کاری در سقف توجه به میزان مقاومت نوع عایق در مقابل نور خورشید است.

ایزوگام و قیرگونی

 •  متاسفانه قیر گونی نمی تواند از خود در برابر نور خورشید محافظت نماید و نرم می شود که این موجب پوسیدگی میشود به مرور زمان  ولی ایزوگام مرغوب دارای مقاومت بالایی در مقابل گرما و نور خورشید است.
 • قیر در برابر حلال های مختلف مقاومت پایینی دارد و در برخورد با اکثر حلال های نفتی واکنش نشان میدهد و خاصیت خود را از دست میدهد. ولی بلعکس این مورد ایزوگام در مقابل حلال های مختلف واکنش کمتری نشان میدهد.
 • قیر جرم حجمی بالایی دارد و از ایزوگام سنگین تر است.
 • ایزوگام با وجود ضخامت کمتر کیفیت و مقاومت بالاتری نسبت به قیر دارد .
 • استفاده از ایزوگام هزینه ی بالاتری در بر دارد اما زمان بسیار بیشتری ساختمان را در برابر نشتی، نم و رطوبت حفظ می کند.

مزایای قیرگونی

به طور طبع استفاده از قیر گونی دارای مزیت های بسیاری می باشد که به صورت زیر می باشد.

 • عایق بندی خوب برای جلو گیری از نفوذ رطوبت
 • برای فضاهای کوچک یا قسمت هایی که دارای شکستگی های زیاد باشد بسیار مناسب می باشد مانند فضای مثل حمام، آشپزخانه و همینطور در پای ستون ها
 • داشتن ضخامت بیشتر به نسبت ایزوگام

معایب قیرگونی

زمانی که از مزایای قیر گونی صحبت می کنیم،بهتر است جهت انتخاب درست در مورد استفاده از قیر گونی ،نگاهی هم به معایب آن داشته باشیم

 • به دلیل اینکه از قیر با دمای بسیار بالا استفاده می شود،نصب قیرگونی همواره دارای خطراتی می باشد
 • در هنگام نشست های ساختماناحتمال پارگی قیرگونی وجود دارد
 • همچنین قیرگونی در اثر گذشت زمان دچار پوسیدگی می شود
 • قیر گونی دارای وزنی بالا به نسبت ایزوگام می باشد (از همین رو وزن قیر گونی باید در محاسبات سازه ،احتساب گردد)
 • قیر گونی دارای قیمت تمام شده بالا

قیرگونی بهتر است یا ایزوگام؟

حالا با توجه به تمامی مسائلی که تا به اینجا ذکر کردیم وقت آن می رسد که به این نتیجه برسیم که قیرگونی بهتر است یا ایزوگام؟

به طور کلی می توان گفت که نصب ایزوگام با سهولت بیشتری امکان پذیر است و تنها با کمک یک مشعل و خمیر پرایمر انجام می گیرد. این در حالی است که نصب قیرگونی مراحل سخت تری دارد و علاوه بر این هزینه بیشتری را به دنبال خواهد داشت. در کنار اینها می توان اضافه کرد که ایزوگام های مرغوب بر اثر مرور زمان پوسیده نمی شوند ولی در رابطه با قیرگونی ما شاهد آن هستیم که گذر زمان گاهی باعث نشست لایه های گونی و پوسیدگی در قیرگونی می شود. البته ناگفته نماند که کیفیت ایزوگام شما اهمیت بالایی دارد و ایزوگام های کم کیفیت بسیاری نیز در بازار موجود هستند، بنابراین این مقایسه زمانی قابل قبول است که ایزوگامی باکیفیت داشته باشید.

ایزوگام یا قیرگونی؟

علاوه بر تمامی این مسائل باید گفت که ایزوگام سبک تر است و به کارگیری ساده تر و روندگی کمتری دارد، این در حالی است که چنین ویژگی هایی به مراتب کمتر در قیرگونی ها دیده می شود. محصولات تولید شده از ایزوگام دارای برندهای بسیار زیادی است که برای ضمانت کار خود مجبور به تحقیق و به کار بردن سرمایه برای بالا بردن کیفیت محصولات خود هستند، این در حالی است که در رابطه با قیرگونی ها هیچ برندی آنها را پشتیبانی نکرده و ضمانتی را به شما ارائه نمی دهد. بنا بر تمامی این توضیحات، توصیه ما استفاده از ایزوگام است، با این حال شما می توانید بر اساس اقلیم محل زندگی خود و معیارهایی که در ذهنتان دارید یکی از این دو گزینه را برای فصل های بارانی و برفی خود برگزینید.

مشخصات فنی قیر

قير در دمای معمولی محيط تقريباً به شکل جامد تا نيمه جامد است و تحت تاثیر حرارت بصورت روان تبدیل میشود. بطور کلی قير به دو دسته تقسيم‌ میشود.

قیری که از معدن استخراج گردد، قير طبيعي و در صورتی که در پالايش نفت خام  تولید شود، قير ساختگی گفته می شود.

قیر طبیعی از نفت خام  حاصل شده به نحوی که بر اثر مجاورت با سطح زمین و قرار داشتن  در بستر مناسب محیطی و بعد خشک شدن حاصل گشته است.

همینطور قیر طبیعی امکان دارد در اثر خروج نفت خام به اطراف سطوح زمین و خشک‌شدن تدریجی و اکسید شدن، حاصل آید.

قیر ساختگی از پالايش نفت خام حاصل می شود و دارای انواع گوناگونی می باشد:

قير جامد، آخرين فراورده ای هست كه از تقطير نفت خام بدست می آید و بر حسب درجات نفوذ مختلف توليد می شود. میزان درجات نفوذ قیرهای تولید شده در ایران بین 10 تا 300 هستند.

شرکت ایزوگام دلیجان

شرکت ایزوگام دلیجان ،شرکتی معتبر در زمینه اجرا و نصب عایق های رطوبتی می باشد که در استانهای تهران و البرز ارائه خدمات می دهند.

شرکت ایزوگام دلیجان به دلیل استفاده از مواد اولیه با مرغوب و با کیفیت و همچنین برخورداری از نیروهای مجرب بالاترین کیفیت ارائه را انجام میدهد.

021-26759819

09127231027

قیمت ایزوگام

قیمت قیرگونی

برای اینکه از قیمت قیرگونی در تهران با توجه به قیمت متغییر آن اطلاع پیدا کنید با مشاوران و متخصصان شرکت ارتباط برقرار کنید.
این قیرگونی با گارانتی 10 ساله و وسایل و مصالح درجه یک در قیرگونی سرویس بهداشتی،آشپزخانه،پشت بام ،استفاده میشود همچنین این کار توسط متخصصان با تجربه شرکت انجام میشود.

این لیست قیمت قیرگونی برای افرادی که نیاز به قیر گونی دارند در هرجای تهران مناسب است.که شامل قیر گونی پشت بام ،قیرگونی توالت،قیرگونی آشپزخانه،قیرگونی کف ساختمان، می شود.

به صرفه ترین قیمت قیر گونی در تهران

با توجه به مصالح و با تجربه بودن متخصصان و روش قیرگونی قیمت ها هم متغییر است و نکته دیگر اینکه قیر گونی بدین منظور انجام میشود که جلوی آب و رطوبت را بگیرد .
برای اینکه از اخرین قیمت های قیر گونی اطلاع پیدا کنید و همینطور از روش اجرای آن و رعایت کردن استاندارد ها که بر قیمت تاثیر میگذارد. با کارشناسان و متخصصان ما تماس بگیرید.شرکت ما با بهترین روش قیرگونی را انجام میدهد و کم ترین هزینه را در این کار میگیرد.

هزینه اجرا کردن قیر گونی یک لایه با دولایه در ساختمان ها با کاربری های متخلف متفاوت است.قیمت قیرگونی شرکت ما به این دلیل به صرفه تر است که بدون هیچ واسطه ای انجام میگیرد و نرخ آن توان رقابت با شرکت های حریف را دارد. پس میتوان نتیجه گرفت قیمت قیرگونی که شرکت ما در تهران انجام میدهد بسیار رقابتی است

برای اینکه قیمت های قیرگونی شما به صرفه انجام بگیرد.مثلا قیرگونی کف و توالت میتوانید با مشاوران ماتماس بگیرید .

اجرای قیرگونی کف ساختمان با شیوه های مختلف

برای اینکه سازه ساختمان ما محکم کاری شود و عمر آن بالا برود میتوان از قیر گونی کف ساختمان استفاده کرد. که برای عایق بندی و محکم کاری به کار می رود
یکی از بهترین روش های محکم کاری ساختمان و به صرفه در بازسازی را میتوان قیرگونی ساختمان نام برد.که شکل بصری ساختمان هم حفظ میشود و تغییر پیدا نمیکند.

اگر فضا های مختلف ساختمان قیر گونی بشود بهترین راه برای جلوگیری از آّب و رطوبت است. از ترکیب فایبر گلاس و حصیر با قیر است که میتوان قیر گونی کرد. قیر گونی یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن رطوبت است.

قیر گونی کف ساختمان

با توجه به اینکه عمر ساختمان چقدر است روش های مختلفی برای قیر گونی به کار گرفته میشود.
نصاب و متخصص با توجه به این نکته تصمیم میگیرد که از روش قیرگونی سبک یا سنگین استفاده کند.بهره گرفتن از قیرگونی کف ساختمان باعث میشود بتوانید هزینه ها را کنترل کنید
شرکت ما مفتخر است با توجه به قیمت رقابتی که دارد قیمت های قیرگونی در تهران را به مشتریان ارائه دهد .

قیمت قیر گونی پشت بام

هزینه ای که برای عایق کاری و قیرگونی پشت بام میشود بسیار مقرون به صرفه هست و زمان کمی برای این کار صرف میشود. و گزینه مناسبی است برای ساختمان های اداری و تجاری، مسکونی

توصیه شرکت ما این است که عایق کاری یا همان قیرگونی در فصل تابستان انجام شود به خاطر گرمای این فصل که قیر گونی شما را بهتر میکند.

ایزولاسیون سطح ساختمان یکی از روش های قیرگونی پشت بام است که مقرون به صرفه تر از روش های دیگر عایق کاری است
در قیرگونی پشت بام یک لایه گونی در سطح زمین استفاده میشود که باعث میشود در مرحله قیرکاری قیرگونی مقاوم شود و بعدا نیازی به تعمیر نداشته باشد
از ایزوگام و عایق های چسبی هم میتوان درعایق بندی اصولی سطوح مختلف استفاده کرد.

قیر گون

5/5 (1 دیدگاه)

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه ها (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Buttonتماس با مشاور