قیمت اجرای آسفالت در تهران

آسفالت

قیمت اجرای آسفالت در تهران

1/5 - (5 امتیاز)

آسفالت چیست؟

قیمت آسفالت
قیمت آسفالت

به بیان ساده ، آسفالت یک ماده سیاه است که چسبندگی بالایی دارد. این ماده ترکیبی از مخلوط شن ، ماسه و قیر است و برای ساخت جاده ، پشت بام ساختمان ها، باند فرودگاه استفاده می شود.

به طور کل ، آسفالت به مایع غلیظ ، نیمه جام یا جامدی گفته می شود که معمولاتشکیل شده از هیدروکربن ها و مشتقات آن ها است و در کربن دی سولفید به صورت کامل حل می شود.

انواع آسفالت در جهان

آسفالت را با در نظر گرفتن نوع کاربرد و مخلوط آن ها به سه دسته آسفالت گرم ، آسفالت سرد و آسفالت حفاظتی تقسیم می کنند.

آسفالت گرم

به آسفالت هایی آسفالت گرم گفته می شود که در آن ها مصالح سنگی و قیر گرم مخلوط شوند و به صورت گرم متراکم و پخش شوند.

انواع آسفالت گرم

بتون آسفالتی

این مدل از آسفالت ها چند مجموعه اجرایی دارند !

۱٫ گرم مخلوط شونده و گرم اجرا شونده :

این مدل آسفالت بتنی ، که به صورت گرم فراهم شده و گرم هم اجرا می شوند از این مواد تشکیل شده است : قیر خالص (AC) ، مصالح سنگی بد دانه بندی شده ، مصالح سنگی خوب دانه بندی شده .
در زمان اجای آسفالت ، به کار گیری میله استحکام هم مرسوم است .

سرد مخلوط شونده و سرد اجرا شونده :

رلد آسفالت

آسفالت ماستیک

آسفالت حفاظتی :

به آسفالت هایی آسفالت حفاظتی می گویند که از مخلوط قیر و مصالح سنگی تشکیل شده است و برای پوشاندن و حفاظت از راه در برابر شرایط جوی استفاده می شود. آسفالت حفاظتی موجب پیشگیری از فرسایش سطح راه های شنی سیا آسفالته می شود.این آسفالت به راحتی اجرا می شود و معمولا ضخامت آن ها تا ۲٫۵ سانتی متر است.

البته آسفالت حفاظتی می تواند به طور کامل از قیر تشکیل شده باشد. در ر این مدل از آسفالت ، مصالح سنگی استفاده نشده اند و می توان آن را از آسفالت های مخلوطی جدا کرد. ایجاد لایه حفاظتی در این نوع از آسفالت به هدف به وجود آوردن یک لایه قیر روی مصالح سنگدانه است تا بتواند مصالح سنگی به مخلوط آسفالتی که بعد ها استفاده می شوند چسبانده شود.
در آسفالت حفاظتی نباید از قیری که به لایه سنگدانه نفوذ می کند استفاده کرد ، اما باید بتواند آسفالت را بالا بچسباند.

آسفالت سرد

به آسفالتی آسفالت سرد گفت می شود که مواد تشکیل دهنده آن که مخلوطی از مصالح سنگی و قیر یا امولسون قیر است ، در دمای محیط مخلوط شوند . در بعضی از انواع آسفالت های سرد ، امکان دارد در صورت نیاز ، قیر را را گرم استفاده کنند ، اما سایر مصالح را بدون این که گرم کنند با قیر مخلوط می کنند . آسفالت سرد به دو دسته تقسیم می شوند.

به طور معمول ، قشر ها تشکیل شده از رویه و آستر هستند. لایه رویی چون تحت تاثیر شرایط جوی و تایر وسایل نقلیه است ، باید از ازجنس مرغوب تهیه شود . از وظایف اصلی لایه زیرین که روی پی زیر سازی قرار می گیرد و امکان دارد خود لایه از یک یا چند لایه تشکیل شده باشد ، بار از رویه به پی زیر سارزی انتقال می یابد . معمولا قشر آستر با دانه بندی درشت تر و قیر کمتر و قشر رویه با دانه بندی ریز تر و قیر زیاد تر ساخته می شوند.

هنگام تهیه آسفالت ، علاوه بر توجه بر نوع مصرفی باید به حمل مصرف آن هم توجه کرد. این ها شامل موارد زیر است : سایه یا آفتابی بودن محل ، نحوه قرار گیری در تونل و یا رو باز بودن ، خشک یا مرطوب بودن محل کار ، تحمل تغییرات دمایی ، فصل راه ساختن و مشابه آن ها .

نوع روکش

نوع روکش و آسفالت را می توان به راحتی و با در نظر گرفتن حجم ترافیک شهری در خیابان و نوع خاک برگزید. اما گاهی اوقات انتخاب نوع روکش سخت و پیچیده می شود و باید با در نظر گرفتن تحقیقات و پژوهش های سنگین انجام شده و فاکتور های مهم آن را انتخاب کرد.
زمانی که در انتخاب نوع روکش متدولوژی بهخ کار کرفته می شود ، باید سبک انتخاب شده عینی ، علنی ، منطقی ، قابل و مهم تر از آن برای پرداخت کننده مالیات بهترین معیار باشد.

آسفالت متخلخل و کاربرد ها آن در راه های درون شهری

از دلایلی که به کاربرد آسفالت متخلخل توجه می شود ، خاصیت زه کشی لایه رویه راه است . به دلیل این که درصد خیلی زیادی فضای خالی (بیش تر از ۲۰ درصد ) دارد و ارتباطی که بین این فضاهای خالی وجود دارد ، زه کشی را انجام می دهند . چون این حفره ها اجازه می دهند که آب و هوا به سمت کناره های را جریان پیدا کند.

تا سال ۱۹۹۲ در انگلستان ،آسفالت متخلخل را به عنوان عامل نفوذی می شناختند. در صورتی که آسفالت متخلخل با بقیه آسفالت های رولد و مخلوط های متراکم متفاوت بود.
بخش بیش تر مواد تشکیل دهنده این نوع از آسفالت سنگدانه های نیمه درشت ساخته شده است که کمی ماسه و گرد سنگ همراه آن است.
در این مدل از آسفالت یک مقدار خیلی کم قیر را برای پوشش مصالح استفاده می کنند و مخلوط را به صورتی طراحی می کنند که چیزی در حدود ۲۲ درحد فضای خالی داشته باشد. پس در نتیجه فضای خالی این نوع آسفالت زیاد است.

زمانی که آسفالت متخلخل را در رویه راه به کار می گیرند ، آب جاری شده می تواند از بین فضای خالی عبور کرده و زهکش شود.
آسفالت متخلخل جدید که در آن از مصالح دانه درشت استفاده شده است ، از دهه ۱۹۵۰ برای غلبه بر مسائل ماندن آب در سطح راه و زیاد شدن مقاومت لغزشی در زمان بارش در باند پرش فروگاه مورد استفاده قرار گرفت.

نکاتی در مورد آسفالت سرد

آسفالت سرد از مخلوط سنگدانه ها با قیر های محلول یا قیرآبه ها در دمای محیط متراکم و پخش می شود. سنگدانه ها وقتی با قیرابه ها مخلوط می شوند ، می تواند مرطوب باشد اما با قیر های زمانی که با قیر های محلول مخلوط می شوند در دمای محیط یا در اثر حرارت باید کاملا خشک باشد.

مخلوط های آسفالت سرد مخلوط شده با قیر های محلولی چون Mc-3000 یا SC-3000 ، به صورت عملی مثل آسفالت گرم باید در دمای ۹۵ درجه سانتی گراد یا بیشتر با قیر مخلوط شده در همین دما ها ، متراکم و پخش شود. آسفالت سرد در مسافت های زیاد قابل حمل و سپس قابل پخش است . هم چنین می توان آن ها را در کارگاه انبار کرد و بعدا استفاده کرد.

دامنه کاربرد آسفالت سرد

آسفالت سرد در همه ی لایه های روسازی به کار می رود به شرط آن که همه ی معیار ها و ضوابط طراحی و محدودیت های ترافیکی مسیر رعایت شده باشد. این مدل از آسفالت در قشر های رویه ، آستر و اساس قیری جهت ترافیک سبک و متوسط در قشر اساس قیری جهت ترافیک سنگین و خیلی سنگین می تواند به کار گرفته شود.

انواع آسفالت های سرد

آسفالت های سرد را بر اساس روش تهیه و اجرا به دو دسته آسفالت سرد کارخانه ای و آسفالت سرد مخلوط در محل تقسم می شوند.

آسفالت سرد کارخانه‌ای: این نوع از آسفالت در کارخانه‌های ثابت و مرکزی آسفالت ساخته می شوند و بعد از آن به منظور پخش در محل مصرف حمل می‌شود.
آسفالت سرد مخلوط در محل: این آسفالت به دو شیوه زیر تهیه می‌شود.
الف- آسفالت مخلوط در محلی که سنگدانه‌ها در کنار و امتداد راه ریسه شده و روی آن قیر می پاشند و بعد از عمل مخلوط شدن و پخش با گریدر یا وسایل نظیر آن انجام می شود.

ب- آسفالت مخلوط در کارگاهی که عمل مخلوط شدن قیر و سنگدانه‌ها در کارگاه‌های ثابت یا موقت انجام و مخلوط تهیه شده جهت پخش به محل مصرف حمل می‌شود.

عوامل مؤثر بر قیمت و اجرای ایزوگام

عامل های گوناگونی بر هزینه اسفالت کاری در تهران تاثیر گذار بوده است.نوع اسفالت کاری، اجرای جدول کشی تک لبه ، پاشیدن قیر ، تسطیح، زیر سازی کوبیدن ، اجرای جدول کشی روسی نهر و کتابی و… .همه این موارد با در نظر گرفتن مساحت زمینی کاری برآن انجام میگیرد، حساب می شوند.متخصص در هنگام خرید با در نظرگرفتن نکته ها و معیار های اسفالت با کیفیت شما را راهنمایی می کند ، تا بتوانید جنس خوب و باکیفیتی بخرید .

از موارد تاثیرگذار بعدی در قیمت اجرای آسفالت در تهران نوع مکانی که بر روی آن کار انجام می شود. مشخص است که مکان هایی که کار کردن در آن جا نسبت به یک سطح صاف مشکل به نظر می رسد، قیمت سختی کار هم به آن اضافه می شود. علاوه بر این مکان هایی که مرتفع هستند یا دیواره های ساختمان ها هزینه ی آن
نسبت به سایر مکان ها متفاوت خواهد بود.

عوامل جوی و آب و هوایی نیز از عوامل دیگری است که بر قیمت اجرای آسفالت تاثیر گذار هستند. در برخی موارد به خاطر آب و هوا امکان آسفالت کاری وجود ندارد.
زمانی هم وجود دارد که شرایط آب و هوایی خوبی حاکم نیست ، اما باید کار زود تر انجام شود . در این صورت اجرت کار آسفالت کار بیش تر می شود.

مراحل اجرای آسفالت

شیوه های گوناگونی هست که اگر هر یک به خوبی انجام نشود و استاندارد های لازم را نداشته باشد ،آسفالتکاری به خوبی انجام نمی شود.
از کسی که کار آسفالت کاری را انجام میدهد تقاضا کنید که کار را با نهایت دقت انجام دهد تا به از گذشت زمان کم آسفالت ترک نخورد . این کار چند مرحله دارد مثلا آماده کردن سطحی که قراراست که کار بر روی ان انجام شود پریمکت یا اندود نفوذی که در این مرحله باید اندازه قیر و ظریقه اجرای اندود نفوذی را با دفت کامل انجام داد.

اندود سطحی یا تک کت ،پخش کردن آسفالت ، پخش با فینسشر ، پخش با گریدر و… از جمله مراحلی هستند که در اجرای آن ها باید با دقت زیادی تراکم و درجه حرارت پخش ،طریقه کوبیدن ، غلتک های پلاستیکی و فولادی و…  را انجام داد.

مراحل اجرای آسفالت

پیشنهاد های آسفالت کار برای ساخت اسفالت با کیفیت
این ماده مشکی رنگ است و به سه دسته آسفالت حفاظتی، سرد و گرم تقسیم می شود . بر اساس نوع کاربری ، کاربرد های مختلفی دارد .مثلا از نوع گرم در قشر رو سازی راه استفاده میشود از جنس حفاظتی برای پیشگیری از نفوذ بر سر راه افزایش مقاومت لغزشی و سایشی و بهسازی موقت روی های موجود اسفالتی و بتنی مورد استفاده قرار میگیرد .

حفاظتی نیز خود به چند دسته تقسیم میشود که انها هم برای کار های دیگری انجام میشود .آسفالت بر حسب شیوه اجرا و تهیه هم به دو دسته سرد کارخانه ای و سر مخلوطی در محل تقسیم میشود .

نکات مهم آسفالتکاری در تهران

برای اینکه برای شما خطایی ایجاد نشود و این مراحل اجرای آسفالت به خوبی پیش روند باید قبل و حین آسفالت کاری نکته هایی رعایت شود که می توان به این نکات اشاره کرد :تمیز کردن سطح کار، پر کردن چاله های موجود بر روی سطح کار، قبل از ریختن مواد تازه سطح را تمیز کنید تا سطح کاملا هموار و صاف شوند و پر کردن
ترک های موجود در محل کاری که میخواهید انجام دهید .
استفاده از درزگیر و در نهایت هم مراقبت و نگه داری از محل و سطح تا زمانیکه سطح آن کاملا خشک شود.بهره گیری از درزگیر و در اخر هم مواظبت و نگه داری از سطح و محل تا موقعی که سطح ان کامل خشک شود.

ابزاری که آسفالت کار در تهران به آن نیاز دارد

برای اجرای آسفالت از ماشین الاتی بهره میگیرند که در هنگام اجرای این مراحل ، تراکم و ساخت و پخش ان کاربرد دارند . که می توان به ماشین های زیر اشاره کرد.

قیر پاش
غلتک ها
سنگ شکن
جاروهای مکانیکی
فینیشر یا همان رویه کش
آسفالت کاتر
دیگ آسفالت
ماشین آلات پشتیبانی
ماشین ترمیم
بونکر های ذخیره مصالح
ماشین حمل آب
ماشین برش

نمایندگی ایزوگام دلیجان با ۲۵ سال سابقه درخشان ارائه دهنده مناسب ترین قیمت نصب ایزوگام و همچنین با کیفیت ترین عایقهای رطوبتی و ضد نم در تمام کشور میباشد.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تماس با مشاور