عایق کاری پشت بام

عایق کاری پشت بام

عایق کاری پشت بام

عایق کاری پشت بام با عایق رطوبتی ایزوپل

نم و رطوبت یکی از مشکلات پایه در بیشتر سازه ها است که گاهی اوقات خسارت های جبران ناپذیری به ساختمان ها و سازه ها وارد می شود. یکی از راه های جلوگیری از آن عایق کاری رطوبتی است .در ایران هم با در نظرگرفتن شرایط آب و هوایی و هم چنین منابع نفتی موجود در کشور ، عایق رطوبتی قیروگونی رایج ترین عایق رطوبتی می باشد . با توسعه تکنولوژی این روش به جای عایق های پیش ساخته ایزوگام ، برای عایق کاری پشت بام استفاده می شود .

ولی با توسعه علم و فناوری و هم چنین گران شدن مواد نفتی و قیر، گاهی اوقات ایزوگام هم به صرفه نبوده . در نتیجه مهندسان در تلاش بودند تا از مواد شیمیایی ای برای عایق بندی سازه استفاده کنند که هم مقرون به صرفه باشد و هم کیفیت و کارایی بالایی داشته باشد.

عایق کاری پشت بام

عایق کاری پشت بام

ویژگی عایق رطوبتی ایزوپل 

عایق ایزوپل از فناوری های جدید می باشد که برای عایق بندی های سطوح استفاده می شود . اما عده ای می گویند که هزینه ای که صرف تولید عایق های نسل جدید می شود از عایق های قدیمی بسیار بیش تر است. در صورتی که با توجه به این که ایزوگام به شکل رول بوده و در زمان اجرا با کمترین پرتی به اندازه ی ۳۰% خواهد بود.

بنابراین هزینه ای که برای عایق کاری با ایزوگام صرف می شود ۱۳۰۰۰ تومان است که به هزینه عایق کاری نانو با ایزوپل بسیار نزدیک است. در نتیجه از نظر اقتصادی به کار گیری عایق رطوبتی ایزوپل بسیار به صرفه و قابل توجیه است.

پوسیدگی چوب ها ، وجود حشرات و قارچ ها در ساختمان ، زنگ زدگی فلزات ،ورم کردن روکش های گچی دیوار ها، فرسودگی اجزای نما مثل سنگ ، آجر با یخ زدگی و نفذ کردن آب املاح دار در مصالح ساختمانی از تاثیرات نم و رطوبت بر ساختمان ها می باشد.

بهترین ماده عایق کاری پشت بام

یکی از بهترین مواد برای عایق کاری سطوح و سازه های گوناگون از جمله پشت بام ، عایق رطوبتی پشت بام ایزوپل می باشد. با در نظر گرفتن نشتی پشت بام در فصل های مختلف سال خیلی مهم است که از عایق با کیفیت و با دوام همراه با ظاهری زیبا استفاده کنیم . با در نظر گرفتن راضی نبون مشتریان از روش هایی مثل ایزوگام و قیرگونی به علت مقاوم نبودن در برابر تغییرات آب و هوایی ، جداشدن اورلپ ها و نداشتن طول عمر زیاد در این روش ها، بهتر است که از عایق رطوبتی ایزوپل استفاده شود.

عایق رطوبتی پشت بام ایزوپل عایقی مداوم و مطابق آخرین تکنولوژی روز می باشد و باعث آب بندی سطوح به شکل یکپارچه می شود. این عایق رطوبتی چسبندگی بالایی بر خلاف روش های قدیمی داشته و کار کردن و بازسازی آن راحت است.

تجزیه شدن در دمای زیاد و تبدیل شدن آن به ذغال ، به علاوه اشتعال و تغییر شکل در برابر فشار و حلال ها از معایب ایزوگام است . پوسیدگی در در اثر زمان و پاره شدن در اثر نشت های محتمل در ساختمان هم از مشکلات قیرو گونی است . علاوه برآن ایزوگام و قیرو گونی طول عمر پایینی دارند و بازسازی مکرر آن همراه با مشکلات و هزینه های زیاد است.

مقایسه عایق رطوبتی ایزوپل با عایق های سنتی

عایق طوبتی ایزوپل بر خلاف عایق های سنتی و قدیمی قابلیت اجرا بر روی پشت بام های گذرگاهی را دارند .
ایزوگام و قیروگونی کم کم در مقابل نور خورشید تجزیه می شوند و مقاومت آن ها کم می شود اما عایق رطوبتی ایزوپل مقاومت بالایی حتی در دمای -۴۰ تا ۱۲۰ درجه را دارند.
لازم به ذکر است که اجرای ایزوگام بسیار سخت و همراه با مهارت و خطر است . اما عایق رطوبتی ایزوپل اجرای بسیار راحتی دارد و به صورت تکی اجرا می شود و بدون بو و کاملا بی ضرر است.

چون محصولات قیر خالص و ناخالصی های افزوده شده به قیر ها گران است ، این محصولات طول عمر پایینی دارند .
صرفه جویی در مصرف انرژی از مزایای عایق رطوبتی پشت بام ایزوپل است چون در زمستان مانع از هدر دادن سرما می شود و در فصل های گرم باعث بازتابش بیش از ۸۰% انرژی خورشید شده و به صورت عایق رطوبتی و حرارتی کار می کند.

این عایق پشت بام باعث آب بندی کامل و رفع مشکل نشتی شده و در برابر نور خورشید رنگ خود را حفظ می کند.به سرعت خشک می شود و هیچ گونه بو و ضرری ندارد.
عایق رطوبتی پشت بام ایزوپل رنگ بندی های متنوعی با توجه به محیط و محل مورد استفاده دارد .
عایق رطوبتی ایزوپل تنها عایق رطوبتی پلیمری در کشور می باشد که موفق به کسب استاندارد کارخانه شده است.

ایزوگام دلیجان ارائه کننده بهترین ایزوگام با مناسب ترین قیمت

‫0/5 (0 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Buttonتماس با مشاور